DORNOVA METODA
DORNOVA METODA PRO ZVÍŘATA
V podání absolventů České školy Dornovy metody, mezi které patřím i já, představuje velmi jemnou a komplexní manuální techniku. Díky ní můžeme obnovit, zlepšit nebo zachovat správnou funkci pohybového aparátu. Přesně vedené jemné hmaty, prováděné za mírného pohybu ošetřovaného, regulují chybné postavení kostí v kloubních spojeních po celém těle. Současně uvolňují a harmonizují pojivové tkáně. Fascie, díky pomalému a plynulému pohybu, nevytvářejí ochranu, ale aktivně a ochotně spolupracují. Uvolněné tkáně a jemný, ale přesně cílený tlak, napomáhají obnově správné biomechanické funkce kloubních spojení a podporují tvorbu synoviální tekutiny.
Správné a symetrické nastavení kosterního aparátu je pro mě vstupní složkou veškeré rehabilitace, neboť až ve chvíli, kdy je kostra ve fyziologickém postavení, mohou svaly, šlachy, fascie a dokonce i vnitřní orgány pracovat správně. Vše souvisí se vším.
Terapii Dornovou metodou je důležité provádět na všech kostech a kloubních spojeních v těle. Terapie je zvířaty velmi dobře snášena, většina pejsků je během ní klidná a zrelaxovaná. V případě jiného než preventivního ošetření je vyžadováno veterinární vyšetření, případně rentgeny. Důležité je také, aby zvířata nebyla krmena alespoň 5 hodin před terapií kvůli riziku torze žaludku.
Terapie Dornovou metodou není vhodná v době hárání a březosti (kromě akutních stavů), při aktivních formách rakoviny, v době akutního zánětu, při infekčním onemocnění, ostatní po konzultaci s terapeutem.